پایش وب سایت و دلایل آن

چرا باید یک سایت را مانیتور کرد؟

هر وب سایت فارغ از طراحی، امکانات، نکات فنی و کاربرد آن اهدافی دارد که برای آن طراحی می شود.
در مسیر طراحی و مدیریت یک وب سایت ممکن است موارد بسیاری اتفاق بیفتند و تمرکز شما را متوجه خود کنند.

به طور مثال در حین طراحی سایت ممکن است تهیه تصاویر و محتوای اولیه ذهن شما را مشغول کند و یا بعد از آن هنگام مدیریت و تولید محتوا گاهی آنقدر درگیر مسائل و جزییات شوید که از امور اصلی و اهدافی که سایت را برای آن طراحی کرده اید فاصله بگیرید.
برای همگام سازی فعالیت، پیشرفت و نتیجه گیری مطلوب از یک وب سایت علیرغم همه تلاشها برای ارائه محتوا، محصول و خدمات خوب می بایست حتما پایش نیز انجام شود.
شما فقط با پایش مستمر میتوانید از میزان رسیدن به اهداف خود در یک سایت مطلع شوید.

در پایش یک وب سایت چه نکاتی حائز اهمیت هستند؟

مانیتورینگ سایت شامل موارد بسیاری می شود و هر وب سایت نیاز دارد بررسی های فنی، آماری و دریافت بازخورد بصورت مستقیم و غیر مستقیم از کاربران و مشتریان خود را بصورت دائمی داشته باشد تا هماهنگ با اهداف تعیین شده پیش برود.
بخش های مختلفی از یک وب سایت می توانند پایش شوند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

– میزان بازدید در بخش های مختلف و صفحات سایت بصورت تشریحی (ثبت و بررسی مسیر بازدید، زمان صرف شده در صفحات وب سایت، تعداد کلیلک های انجام شده، میزان علاقمندی و توجه کاربر به صفحات مختلف و …) که در بازه های زمانی قابل انتخاب نمایش داده می شوند
– مقدار ترافیک مصرفی بصورت کلی و جزیی برای تمام سایت و صفحات بصورت جداگانه در بازه های زمانی قابل انتخاب
– بررسی موارد امنیتی مثل آی پی کاربران، تعداد و زمان ورودهای انجام شده، دسترسی های غیر مجاز و مشخص کردن موارد مشکوک برای پیگیری و مراقبت
– آمار دقیق فروش، تراکنش های مالی، نرخ تبدیل و تطابق این موارد با اهداف تعیین شده برای وب سایت

اینها موارد عمومی از پایش و بررسی وب سایتها بودند که بصورت مختصر معرفی شدند. اما در حوزه های تخصصی تر مانند امور سازمانی دولتی یا خصوصی، فرآیند های اداری، ثبت نام ها، پروژه های علمی و تحقیقاتی و بسیاری موارد دیگر این گزینه ها در پایش وب سایت می توانند کاملا متفاوت و تخصصی تر باشند.

متین وب در حوزه مانیتورینگ سایت چه خدماتی ارائه می کند؟

خدمات پایش وب سایت متین وب می تواند بسته ی کاملی از تمامی موارد ذکر شده در بالا یا هر یک از این موارد به صورت انتخابی و یا پایش هر مورد قابل بررسی دیگری در وب سایت شما باشد که می توانید این موارد را طبق نیاز و اهداف خود انتخاب و به ما اطلاع دهید تا کار پایش وب سایت شما را شروع کنیم.
با توجه به گسترش استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و نقاط ضعف و قوت ذاتی موجود در این سیستم، متین وب در حوزه مانیتورینگ وردپرس خدماتی اختصاصی ارائه می کند. پایش وب سایت های وردپرسی علاوه بر موارد عمومی نیاز به آشنایی با جزییات و روند کاری وردپرس دارد که متین وب در این مورد می تواند خدمات خاصی به شما ارائه کند.

مشاوره رایگان

مشورت کردن با ما در حوزه وب به نفع شماست. خدمات مشاوره رایگان متین وب پاسخگوی کلیه سوالات شما در حوزه های مختلف دنیای دیجیتال است.

مشاوره

همین حالا می توانید با شماره ۰۹۰۳۵۱۶۳۷۳۵ تماس بگیرید و یا از طریق گفتگوی آنلاین با همکاران ما در ارتباط باشید.